Sea Ranch Lodge

Atrakcje w okolicy - Mielenko, Chłopy, Mielno, Sarbinowo

Lokalizacja naszego ośrodka wypoczynkowego daje wiele możliwości. Oprócz spędzania czasu na plaży i noclegów w domku letniskowym w Mielenku, warto aktywnie zagospodarować swoje wczasy. Mielenko jest świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicznej części wybrzeża, która jest obfita w wiele ciekawych miejsc dla miłośników turystyki. Chłopy, Mielno czy Sarbinowo to tylko przykłady miejscowości będących interesującymi kierunkami dla wszystkich globtroterów. Spraw, żeby z wakacji nad morzem oprócz pięknej opalenizny przywieźć również niesamowite wspomnienia!

Latarnia morska - Gąski

Latarnia morska w Gąskach – zbudowana pod koniec XIX wieku. W okresie letnim otwarta do samodzielnego zwiedzania. Na jej szczyt prowadzą kręte, granitowe schody. Z wysokości około 50 metrów wszyscy chętni mogą podziwiać niezwykle piękny widok na Morze Bałtyckie i pobliskie miejscowości, takie jak Sarbinowo, Chłopy, Mielenko czy Mielno. Jest to obiekt wpisany do rejestru zabytków. U podstawy wieży znajduje się dom latarnika oraz sklep z pamiątkami.

Dla wielbicieli rowerów, którzy nie spędzają czasu wolnego wyłącznie w domkach letniskowych, stworzony został szlak rowerowy, wiodący wzdłuż wybrzeża z Mielna poprzez Mielenko, Chłopy i wiele innych miast, kończąc w Kołobrzegu. Całkowita długość trasy to ponad 70 kilometrów. Jest ona przygotowana specjalnie dla podróży rodzinnych i nie sprawia trudności nawet największym amatorom.

Powstałe z dawnej zatoki morskiej jezioro Jamno (uchodzą do niego dwie rzeki), połączone jest z Morzem Bałtyckim poprzez kanał o nazwie Jamieński Nurt. Przy nim znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego, gdzie udostępniane są między innymi rowery wodne, motorówki czy łodzie wiosłowe. Miłośnicy jachtów znajdą tam przystań, z której odbywają się rejsy statkiem wycieczkowym “Mila”. Co więcej, wędkarze mogą wykupić specjalne pozwolenia w Mielnie, dające prawo do połowów na jeziorze Jamno.

Wszystkie atrakcje znajdują się w odległości niecałych 2 kilometrów od naszego ośrodka wypoczynkowego w Mielenku. Dla osób nieprzepadających za spacerami przygotowano busy regularnie kursujące dodatkowo przez Sarbinowo, Chłopy czy Gąski.

Jezioro Jamno - Mielno